Merrie-, veulen- en ruinenkeuring 2021

Zaterdag 18 september 2021 vond de 25ste merrie- en veulenkeuring van het Nederlands Fell Pony Stamboek (NFPS) plaats. Ditmaal voor het eerst bij de schitterende nieuwe manege van De Deltaruiters in IJsselmuiden. Als vereniging willen wij de mensen van De Deltaruiters hartelijk bedanken voor hun inzet en de mogelijkheid om van deze locatie gebruik te mogen maken.

Nadat corona vorig jaar roet in het eten gooide, waren we blij verheugd met het grote aantal aanmeldingen dit jaar. Maar liefst 51 pony’s waren opgegeven. Door een aantal last-minute afmeldingen, verschenen er uiteindelijk 42 pony’s in de ring.

Een overzicht van alle deelnemers vindt u in de catalogus (nrs. 7, 11, 20, 35, 44, 46, 49 en 51 waren afwezig, nr 18 werd teruggetrokken tijdens de keuring zelf).

Keuringsverslag

Veulenkampioen:

Er deden dit jaar 16 veulens mee met de keuring. De jury was erg te spreken over de kwaliteit van de aanwezige veulens, wat terug te zien was in de punten die de veulens mochten ontvangen.

De veulens die op kop werden geplaatst en dus deel mochten nemen aan het veulenkampioenschap waren Bonnerhofs Glenn, Klompjes Radiator, Gerbrig van de Friese Wouden en Grace van de Achteres.

v.l.n.r.: Bonnerhofs Glenn, Klompjes Radiator en Grace van de Achteres.


Tot veulenkampioen werd uitgeroepen de rastypische en goed bewegende Gerbrig van de Friese Wouden (v. Bluewater Pim) van dhr. R.B. Winkel uit Damwoude.

Veulenkampioen 2021: Gerbrig van de Friese Wouden van dhr. Winkel.

Jeugdkampioen:

Helaas deden er dit jaar geen enters en twenters mee met de keuring. Daarom is er ook geen jeugdkampioen 2021.

Kampioenschap ruinen:

De ruinen waren dit jaar goed vertegenwoordigd. Er werden drie ruinen voor stamboekopname aangeboden. Bovendien werden er ook nog twee sterruinen aan de jury gepresenteerd.

In de rubriek ‘voor stamboekopname’ werd Boy “De Vosjes” (v. Restar Victor) op kop geplaatst met een eerste premie en 45 punten. In de rubriek ‘sterruinen’ verkregen beide deelnemers een eerste premie, maar werd Stein de Knip op kop geplaatst met 47 punten.

Tot ruinenkampioen is uitgeroepen: Stein de Knip (v. Smalltowns Eddy) van mevr. Van Oyen uit Rossum. 

Ruinenkampioen 2021: Stein de Knip van mevr. Van Oyen.

Kampioenschap stamboekmerries:

Het middagprogramma was goed gevuld. Er werd begonnen met de driejarige merries voor stamboekopname (vijf pony’s), gevolgd door de vierjarige merries voor stamboekopname (zes pony’s), de vijf- en zesjarige merries voor stamboekopname en stamboekmerries (zes pony’s) en tot slot de merries van 9 t/m 14 jaar (vier pony’s).

Bij de driejarigen was er veel verschil te zien in de mate van volwassenheid. Sommige merries oogden nog zeer jeugdig en hebben duidelijk nog wat extra tijd nodig om volledig uit te groeien. Andere pony’s waren al een stuk verder ‘uitgezwaard’.

De kwaliteit van de pony’s was divers te noemen, met veel tweede premies, enkele eerste premies, maar ook enkele derde premies.

De kopnummers van deze rubrieken met een eerste premie mochten deelnemen aan het kampioenschap stamboekmerries. Dit waren de volgende merries: de driejarige Chantal van Nuova, de vierjarige Benthe van de Vinkwijk en de vijfjarige Blackmoore Bherika.
Chantal van Nuova van dhr. Dob uit Uithuizen werd uitgekozen tot kampioen stamboekmerries 2021.

Kampioen stamboekmerries 2021: Chantal van Nuova van dhr. Dob.

Dagkampioen:

Het dagkampioenschap ging tussen de veulenkampioen Gerbrig van de Friese Wouden en de kampioen stamboekmerries Chantal van Nuova. De jury was er snel uit en tot dagkampioen werd uitgeroepen: Chantal van Nuova van dhr. Dob uit Uithuizen.

Dagkampioen 2021: Chantal van Nuova van dhr. Dob.

Erekampioen:

In het erekampioenschap strijden voormalige dagkampioenen tegen elkaar. Helaas waren er dit jaar geen deelnemers opgegeven, daarom is deze rubriek dit jaar vervallen.

Overzicht kampioenen

Veulenkampioen:Gerbrig van de Friese Wouden van dhr. R.B. Winkel uit Damwoude
Kampioen ruinen:Stein de Knip van mevr. Van Oyen uit Rossum
Kampioen stamboekmerries:Chantal van Nuova van dhr. Dob uit Uithuizen
Dagkampioen:Chantal van Nuova van dhr. Dob uit Uithuizen


Keuringsresultaten per rubriek:

Veulens:

Hengstveulens <15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Bonnerhofs Glenn188767844veulen
Glory Da Casa Vlietlanden287777844veulen
Goldwyn van de Lingevoort377776741veulen
Guess Da Casa Vlietlanden476776639
Hengstveulens >15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Klompjes Gladiator187877744veulen
Gino Valleyroad287777743veulen
Gentleman Da Casa Vlietlanden376776841veulen
Merrieveulens <15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Gerbrig van de Friese Wouden187778845veulen
Glamour Da Casa Vlietlanden287787744veulen
Great Mountain van ’t Andere land388778543veulen
Grace VE477776640veulen
Grace van de Fellhoeve577757639
Merrieveulens > 15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Grace van de Achteres188777744veulen
Gipsy Da Casa Vlietlanden278777844veulen
Gentle Guusje JS388777744veulen
Guanita van Nuova487777743veulen

Ruinen voor stamboekopname:

RuinPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Boy “De Vosjes”1877788451
Boet van de Vinkwijk2777788442
Royaal de Knip3687787432
Boy de Vosjes

Sterruinen:

RuinPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Stein de Knip1987878471
Knillis van het Westerkwartier2888777451

Driejarige merries voor stamboekopname:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Chantal van Nuova1877788451
Crista van Nuova2877766412
Swallowsflight Dapper Daisy3777767412
Carlijne van de Friese Wouden4776767402
Cleo van de Tovensche Keien5666776383

Vierjarige merries voor stamboekopname:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Benthe van de Vinkwijk1887778451
Belle2888767442
Bauke van de Friese Wouden3777788442
Wildhoeve Bunty4777777422
Heart’s Desire Blesta5676765373
Beauty VE6766665363
Benthe van de Vinkwijk

Vijf- en zesjarige merries voor stamboekopname en stamboekmerries:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Blackmoore Bherika1887778451
Klompjes Yma*2877788451
Another Queen Da Casa Vlietlanden*3787778442
Anika van Nuova4878776432
Yentl Da Casa Vlietlanden*5787777432
Abby van de Bosrand*6777666393
*tevens stamboekopname
Blackmoore Bherika

Merries voor stamboekopname en stamboekmerries 9 t/m 14 jaar:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Surprise1877787442
Modestie de Knip2876778432
Feanster Sandy*3787777432
Stennerskeugh Edith V*4787777432
*tevens stamboekopname
Surprise