Merrie-, veulen- en ruinenkeuring 2022

Op zaterdag 17 september vond de jaarlijkse nationale Fell pony merrie-, veulen- en ruinenkeuring van het Nederlands Fell Pony Stamboek (NFPS) plaats. De catalogus van deze dag vindt u HIER (nummers 38 en 45 werden afgemeld). Tijdens de keuring zijn er foto’s gemaakt door Marianne Schrijen. Deze foto’s kunt u HIER bekijken.

Deze keer werd de mooie locatie van de Deltaruiters in IJsselmuiden gedeeld met de Dragon Welsh Pony Show. Waar de Welsh pony’s in de buitenbak hier en daar nog een bui moesten trotseren, hadden wij als NFPS de privilege om gebruik te maken van de keurig verzorgde binnenmanege.
Voor de bezoekers dus ook de mogelijkheid om een kijkje te nemen bij beide Engelse rassen, wat voor beide stamboeken een mooie bijkomstigheid was.

Helaas is corona nog steeds niet uit de wereld en hadden we hierdoor een last-minute afmelding van een van de juryleden. Dank aan de overgebleven juryleden die daardoor een extra uitdaging hadden maar hun beste beentje hebben voorgezet, en tevens bij alle pony’s even een korte toelichting hebben gegeven wat voor de deelnemers hopelijk ook als prettig werd ervaren.

Het was een druk programma en hard werken voor de twee overgebleven juryleden.

Als vereniging willen tevens we graag de Deltaruiters en de organisatie van de Dragon Welsh Show bedanken voor de fijne samenwerking.

Veulenkampioen

Om half 10 werd er gestart met de veulens, waarvan er dit jaar maar liefst 20 op de keuring verschenen. Een teken dat de fokkerij weer in de lift zit, waar we als stamboek natuurlijk erg blij mee zijn.

De jongste deelnemer van de dag, het twee maanden oude hengstveulen Hero van de Fellhoeve, had meer dan genoeg energie om de baan door te crossen.

Op één na ontvingen alle veulens een veulenpremie. Met name over de veulens die op kop werden geplaatst in hun rubriek, (de ‘kopnummers’), was de jury zeer te spreken. Dit waren hele goede rasvertegenwoordigers.
De kopnummers die mochten strijden om het veulenkampioenschap waren Lakesides Hero J, Hurricane Da Casa Vlietlanden, Klompjes Hailey en Heike van de Vinkwijk.

Tot veulenkampioen werd uitgeroepen Hurricane Da Casa Vlietlanden, volgens de jury een hengstveulen met veel ras, een mooi front en een veulen dat ‘graag de show maakt’ tijdens de draf.

Hurricane Da Casa Vlietlanden, veulenkampioen 2022.


Jeugdkampioen

Aan dit kampioenschap mochten de enter en de twenter deelnemen die in hun rubriek op kop werden geplaatst met een enterpremie of twenterpremie. Het kampioenschap ging tussen Golden Queen van de Gentiaan en Wildhoeve Flo, waarbij de winst uiteindelijk ging naar Wildhoeve Flo. Qua ras en type een prachtige pony die ook hoog scoorde op haar opvallend mooie draf, waarbij het voorbeen goed werd gebruikt. Een belofte voor de toekomst, aldus de jury.

Wildhoeve Flo, jeugdkampioen 2022.

Kampioenschap ruinen

Aan dit kampioenschap mogen alle ruinen met een eerste premie deelnemen. De sterruinen Boy ‘de Vosjes’ en Lakesides-Yannis J waren aan elkaar gewaagd. Met een gelijk puntenaantal, waarbij Boy ‘de Vosjes’ de betere beweger was en Lakesides-Yannis J meer rastypisch, werd die laatste uiteindelijk op kop geplaatst en uitgeroepen tot ruinenkampioen.

Lakesides-Yannis J., ruinenkampioen 2022.

Kampioenschap stamboekmerries

Met een mooi aantal deelnemers werd na de middag gestart met de stamboekmerries, waar ook diverse merries werden aangeboden voor stamboekopname.
Bij de jonge merries oogden een aantal nog een beetje jeugdig, die hebben net nog wat meer tijd nodig om zich verder te ontwikkelen. Een aantal zogende merries waren ook net niet helemaal in topconditie. En sommige pony’s hadden simpelweg hun dag niet en bij hen kwam de beweging niet uit de verf. Voor deze pony’s is het zeker de moeite waard om op een later moment nog eens terug te komen, want wellicht zit een hogere score er dan wel in!
De merries die er echt uitsprongen volgens de jury werden beloond met een eerste premie.

Alle kopnummers met een eerste premie mochten deelnemen aan het kampioenschap stamboekmerries. Dat waren Wildhoeve Britt, Olivia van de Wilgenhof en Klompjes Yma.
Het werd een spannende strijd tussen de twee eerstgenoemde. Beide pony’s zijn mooie rastypische vertegenwoordigers, met een gelijkwaardige stap. De draf was uiteindelijk doorslaggevend en tot kampioen stamboekmerries werd uitgeroepen Wildhoeve Britt.

Wildhoeve Britt, kampioen stamboekmerries 2022.

Dagkampioenschap

Het dagkampioenschap ging tussen de veulenkampioen (Hurricane Da Casa Vlietlanden), de jeugdkampioen (Wildhoeve Flo) en de kampioen stamboekmerries (Wildhoeve Britt).
Dagkampioen 2022 werd Wildhoeve Britt van dhr. G.H. Ottink uit Markelo.

Het dagkampioenschap ging tussen de veulenkampioen, de jeugdkampioen en de kampioen stamboekmerries.
Dagkampioen 2022: De vijfjarige Wildhoeve Britt van dhr. Ottink uit Markelo.

Erekampioenschap

Aan het erekampioenschap mogen alle voormalige- en huidige dagkampioenen stamboekmerries deelnemen. Een mooie rubriek met 7 prachtige rasvertegenwoordigers die hun sporen al hebben verdiend; Hilsa Estella Jewel, Zenna van de Vinkwijk, Nena van het Westerkwartier, Townend Prudence, Wildhoeve Ruby en Nena da Casa Vlietlanden.

Deelnemers aan het erekampioenschap.

Geweldig dat de eigenaren deze kampioenen nog eens aan het publiek willen tonen. De titel ‘erekampioen’ ging uiteindelijk naar Nena da Casa Vlietlanden.

Erekampioen 2022 werd Nena Da Casa Vlietlanden van mevr. Matla uit Medemblik.

Overzicht kampioenen

Veulenkampioen:Hurricane Da Casa Vlietlanden van mevr. L. Matla te Medemblik
Jeugdkampioen:Wildhoeve Flo van dhr. R. Ottink te Markelo
Kampioen ruinen:Lakesides-Yannis J. van dhr. Rijners uit Scheerwolde
Kampioen stamboekmerries:Wildhoeve Britt van dhr G.H. Ottink te Markelo
Dagkampioen:Wildhoeve Britt van dhr G.H. Ottink te Markelo
Erekampioen:Nena Da Casa Vlietlanden van mevr. L. Matla te Medemblik
Engelse rassen bij elkaar: Tyntyla Man O War, Welsh C hengst en Overall Champion van de Dragon Welsh Show 2022, naast Fell Pony dagkampioen Wildhoeve Britt en Fell Pony Erekampioen Nena Da Casa Vlietlanden.


Keuringsresultaten per rubriek:

Veulens:

Hengstveulens <15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Lakesides Hero J187,57777,544veulen
Wildhoeve Hurricane27,56,576,57842,5veulen
Lakesides Hugo37776,577,542veulen
Harvey Da Casa Vlietlanden477766740veulen
Hashtag Da Casa Vlietlanden567766840veulen
Hengstveulens >15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Hurrycane Da Casa Vlietlanden187,5777844,5veulen
Handsome Da Casa Vlietlanden287,5777743,5veulen
Hope Belvedère37,57777843,5veulen
Hero van de Fellhoeve47,57776,5742veulen
Hidde van de Vinkwijk57,57,5776,5641,5veulen
Hidde van de Friese Wouden66776,56,5740veulen
Merrieveulens <15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Klompjes Hailey187,577,57,57,545veulen
Hasya van de Hartense Hof27,57776,5742veulen
Hakuna Matata van de Hartense Hof376776,5639,5
Merrieveulens > 15 meiPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Heike van de Vinkwijk187777,57,544veulen
Hermelien van de Friese Wouden277777843veulen
Honey van ’t andere land387777,56,543veulen
Harper van de Achteres47,57777,56,542,5veulen
Hope VE5777776,541,5veulen
Hossana676777741veulen

Entermerries:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Golden Queen van de Gentiaan17,577776,542enter
Swallowsflight Gipsy26776,566,539

Twentermerries:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Wildhoeve Flo18777,578,545twenter

Ruinen voor stamboekopname:

RuinPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Burnhead Scott18776,56,57422

Sterruinen:

RuinPlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Boy “De Vosjes”287,57787,5451
Lakesides-Yannis J.1887,57,577451

Driejarige merries voor stamboekopname:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Wildhoeve Eden187,57,5777442

Vierjarige merries voor stamboekopname en stamboekmerries:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Capri’s Stella Da Casa Vlietlanden187,57,577,5744,52
Bonnerhofs Dante287,57,5776,543,52
Duchess Da Casa Vlietlanden37,577777,5432
Carlijne van de Friese Wouden4876777422
Brackenbank Jessica57,57776,56,541,52
Brackenbank Annie6777766,540,52
Cleo van de Tovensche Keien76,56,57776,540,52

Vijfjarige merries voor stamboekopname en stamboekmerries:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Wildhoeve Britt187,57,5778451
Belle287,57,576,56,5432
Beauty van het Hoornerveen3776,576,56,540,52

Zeven- en achtjarige merries voor stamboekopname en stamboekmerries:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Lunesdale Freedom187,577,57,56,5442
Veralinda van Nuova27,57777,56,542,52

Stamboekmerries 10 jaar en ouder:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Olivia van de Wilgenhof187,57,577,57,5451
Skip van de Bosrand28877,56,57442
Lakesides Rubey J.37,577776,5422
Kelly van de Wulpenhoeve47776,56,56,540,52

Stermerries 7 jaar en ouder:

MerriePlaatsRastypeBouwBespieringBeenwerkStapDrafPuntenPremie
Klompjes Yma1887,57,57,56,5451

Erekampioenschap (geen plaatsing):

Erekampioen
Nena Da Casa Vlietlanden
Overige deelnemende merries
Hilsa Estella Jewel
Zenna van de Vinkwijk
Nena van het Westerkwartier
Townend Prucence
Wildhoeve Ruby
Wildhoeve Britt